زندگی به مثابه یک بازی

1)

یادمه وقتی دوچرخه خریدم و برای اولین بار میخواستم سوارش بشم و دوچرخه سواری یاد بگیرم از این چرخ کوچیکا وصل کرده بودم به دو طرف چرخ عقبی تا تعادلم به هم نخوره و بتونم رکاب بزنم. چون بابام که همیشه نمی‌تونست بیفته دنبال من و پشتمو بگیره تا نیفتم. این کار ادامه داشت تا وقتی کاملا مهارت دوچرخه سواری رو به دست آوردم و بدون نیاز به کمک حرکت میکردم.

۲)

یادمه وقتی میخواستم شنا یاد بگیرم همیشه با حرکت دوچرخه مشکل داشتم. یعنی نمیتونستم خودمو روی آب نگه دارم و غرق نشم اما تا دلتون بخواد خوب شنا میکردم. یعنی یه مسافت خیلی زیاد رو میتونستم شنا کنم، فقط شنا، بدون هیچ توقفی، چون اگه توقف میکردم غرق میشدم! مثلا اگه وسط دریا کشتیمون غرق میشد و من میفتادم وسط آب باید تا ساحل بدون وقفه شنا میکردم تا بتونم خودمو نجات بدم. تا اینکه بالاخره یاد گرفتم خودمو روی آب نگه دارم اما فقط در اون حدی که از غرق شدن نجات پیدا کنم.

3)

حالا دارم به این فکر می‌کنم زندگی مثل همون دوچرخه‌ی دوران کودکیمه. باید مهارت زندگی کردن رو یاد بگیری تا بتونی تعادلتو حفظ کنی و نیفتی. باید همیشه رو به جلو رکاب بزنی. باید بدونی چطوری بدون نیاز به حمایت کسی یا چیزی خودتو بکشی جلو.

4)

 زندگی مثل بازیه، باید مهارت‌های این بازی رو به خوبی تمرین کنیم تا از زندگی لذت ببریم و موفقیت‌های بزرگ بدست بیاوریم و حسابی خوش بگذرونیم. زندگی کردن بدون مهارت یعنی مرگ تدریجی. باید با تمرین و تکرار، مهارت این بازی رو به دست بیاریم.

5)

زندگی مثل همون دریاس که داری توش شنا میکنی و میخوای خودتو به یه ساحل امن برسونی. همه‌اش هم شنا کردن نیست، گاهی وقتا لازمه یه توقفی بکنی و اطرافتو یه دید بزنی، پشت سرتو نگاه کنی، به موج‌های روبروت خیره بشی اما برای این کار هم مهارت لازمه، مهارتی که بتونی خودتو روی آب نگه داری تا غرق نشی، بتونی یه نفسی تازه کنی و دوباره رو به جلو شنا کنی...

/ 20 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زری ورپریده

از دوچرخه سواری نگو که از عقده های منه. اما توی آب, من درست برعکس بودم. یادمه کاملا راحت دوچرخه می زدم توی استخر( قسمت کم عمق) اما سال ها طول کشید تا جرات کردم و به قسمت عمیق رفتم.

مجید مویدی

و بازی‎ها همه، کوچک و بزرگ، به مثابه زندگی...

ناهی د

[گل][ماچ][خجالت][گاوچران][هورا] سامورایی ، ممنون که به وبم میای و نظر میذاریا !!

عالیه

[متفکر][متفکر][متفکر][متفکر][متفکر][متفکر][متفکر][متفکر]

فاطمه

خیلی برام جالب بود من به شخصه بهتون افتخار می کنم

زهرا

نمیدونم چرا ولی اصن بلد نیستم خودمو رو آب نگه دارم ....هر وقت خطر غرق شدنو حس کنم سریع افقی میشم[نیشخند]

درخت ابدی

من که هیچ‌وقت شناگر نشدم، ولی از دوچرخه‌سواری لذت می‌برم. اما این دو تا رو می‌شه با رانندگی هم مقایسه کرد که هم نیاز به تمرکز داره و هم مهارت تا بشه از اطراف هم لدت برد. خوب بود.

فاطمه

هدیه ای که برای تولد من آورده بود یک تابلو بود که با خط درشت رویش نوشته بود : زندگی پوچ و بی معناست در صورتی که او همیشه به من می گفت : تو تموم زندگی منی !