آرزوهای بزرگ!

توی جاده‌های بیرون شهر، راننده‌ها یه قانون نانوشته بین خودشون دارن و اونم اینه که وقتی پلیس یا دوربین کنترل سرعت می‌بینن، با نوربالا زدن و حرکت دَوَرانی انگشت اشاره به راننده‌هایی که از لاین روبه‌رو میان می‌فهمونن جلوتر پلیس هست و مثلاً سرعتتو کم کن، یا سبقت بیجا نگیر یا کمربندتو بنند و اینا تا جریمه نشی!

دیروز عصر در حال قدم زدن توی یکی از چهارراه‌های شلوغ شهر بودم که ماشین گشت ارشاد رو دیدم که به خانم‌های کم‌حجاب علاوه بر دادن تذکرهای شفاهی، اونا رو جهت ارشاد بیشتر به سمت وَن راهنمایی می‌کرد.

من که داشتم رد می‌شدم توی مسیر مخالفم خانوم‌هایی رو دیدم که داشتن از روبه‌رو میان و به سمت ماشین گشت ارشاد می‌رفتن. اون لحظه پیش خودم فکر کردم کاش آدما هم یه چراغی، بوقی چیزی داشتن که منم به این راننده‌ها، نه ببخشید به این خانوما نور بالا بزنم و یه جوری بهشون بفهمونم جلوتر پلیس هست و در باد رها مساز گیسو و زلفاتو پریشون نکن و شور شیرین منما که مبادا شهره‌ی شهر شوی و بهت گیر بدن و از این چیزا...!

/ 30 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کوثر متقی

راستش این قضیه برا حدودِ سه چهار سال پیش بود... نمیدونم چی بود چون نگرفتم اما لابد سی دی و ...

فاطمه

شهر بادگیرها وقنات ها چند بار تا حالا اومدین وسر زدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نیم زن

دارم تصور میکنم مثلا اگر میخواستی مثل راننده ها با دست وایما و اشاره به خانمها هشدار بدی چه صحنه بامزه ای میشد. اما سوای اینها گشت ارشاد هم یک بازیه که صدای یک عده درنیاد وگرنه همش فرمالیتست!

ناهی د

این برادرای ارشاد خیلی جلبکن !! واقعا ازشون بدم اومده ، از زمانی که توی خیابون به منو محسن گیر دادم ، حس میکنم دلم میخواد سر به تنشون نباشه !! :((((

ناهی د

میدونی ، امیدوارم برادر ارشاد نشی ! اونا خیلی بی فرهنگن ! [قهر] یجوری با آدم برخورد میکنن ک انگار آدم کشتی ! یا شایدم فکر میکنن چند صد میلیارد اختلاس کردیم ! یکیشونم از یکی بد ترن ! با وجود اونا توی خیابون ، عمیقن احساس کم بود امنیت میکنم ! [قهر]

م ا ه ی

خوب بهشون میگفتی!!!من میگم به کسایی که فک میکنم ممکنه بهشون گیر بدن

م ا ه ی

واا بیچاره ها..من به پسر و دختر میگم..گناه دارن

الهه

هههههه گشت ارشاد! دیگه به خاطرات پیوست سال 87 منو ارشاد کردن ، جوری ارشاد شدم که حالا محجبه ام[شوخی]