این اتفاق‌ها، اتفاقی نیست...

اتفاق همیشه میفته، اصلن ذات اتفاق برای افتادنه و فلسفه‌ی به وجود اومدنش اینه که یه شرایطی رو توی زندگی آدم تغییر بده و یه جورایی باعث میشه که روال تکراری زندگی تغییر کنه و اگه اتفاقی برای افتادن وجود نداشت زندگی خیلی کسل‌کننده و بی‌روح و یکنواخت می‌شد.

حالا گاهی این اتفاق خوبه، گاهی هم بد. کاریش هم نمیشه‌ کرد. بعضی اتفاقا ممکنه دست خود آدم باشه اما از خیلیاشون نمیشه‌ جلوگیری کرد و تحت هر شرایطی می‌افتن.

این از شرایط اتفاق و به هرحال باید باهاش کنار اومد....

اما برای من «زمان» اتفاق افتادن مهمه که نه تنها زندگی‌ات رو تغییر میده بلکه میتونه کاری کنه که از این رو به اون رو بشی. یعنی یه زمانی اتفاق برات میفته که اصلن انتظارشو نداری و پیش خودت میگی کاش یه وقت دیگه این اتفاق می‌افتاد و الان اصلن وقتش نبود. البته من همیشه از اتفاق خوب استقبال می‌کنم و این موضوع برای من فقط مربوط به حالت بد میشه.

اتفاق بد یه جوریه که میگی کاش قبلش یه جورایی ازش باخبر میشدم و آمادگیشو داشتم (میدونم! اگه اینجوری بود که نمیشد اسمشو اتفاق گذاشت).

نمی‌گم اتفاق بد اصلن برام نیفته چون یه چیز اجتناب ناپذیره و لازمه‌ی زندگیه! اما کاش وقتی رخ بده که حداقل بتونم کاری رو در جهت بهبودش انجام بدم و طوری نباشه که بعدها حسرت بخورم که کاش این اتفاق لعنتی یه وقت دیگه میفتاد.

/ 10 نظر / 19 بازدید
یک ذهن پریشان

معمولا اتفاقها زمانی رخ میدن که آدم کمترین توان روبرو شدن با اونها رو داره .

سرندیپیتی

یه بار بشمار ببین این کلمه ی "اتفاق" رو چندبار تکرار کردی! من که قات زدم!

نیم زن

الان من دقیقا نفهمیدم چی شد!! به قول بچه فامیل دور چییییییی شده؟؟؟ چیییییییییه؟؟[نیشخند]

شکیبا

احساسات مازوخیستی: گاهی آدم غافلگیر بشه عملکرد بهتری داره.

نوشین

سلااااااااااااااااااااام به منم سر بزن خوشحال میشم[گل]

نوشین

اینم وب دیگمه منتظرتم[لبخند]

تبسم

کاااااش بشه به سطحی از رشد درونی برسیم که سطح شادی درونیمان با هیچ اتفاقی بالا یا پایین نرود. اگر بشه چقدر خوب میشه ، نه؟ بهرحال اینها همه بگذرند.

جعفری خاتون

مهم اینه که تو هر شرایطی بهترین تصمیمی که اون لحظه می تونی و بگیری و بهترین کار و انجام بدی ما معمولاً بیشتر از تلاش نکردنمون ناراحت می شیم تا شکست

درخت ابدی

اتفاق بد حکم تلنگر رو داره و از اعماق سیخونک می‌زنه. مهمون ناخوونده‌س٬ ولی حضورش قاطع و ضروریه. آدم رو بیدار می‌کنه.