خانه | آرشيو | ايميل

سامورایی

درباره : دشوار نیست؛ مصمم باش و پیشرو، و همیشه چون نخستین دیدار فروتن باش.
پروفایل مدیر :سامورایی

امکانات و ابزارها


نوشته هاي پيشين
لينکدوني
موضوعات وبلاگ
پشتيباني

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالبساز آنلاين طراحي شده است.

Powered by
Persianblog.ir
Online Template Builder
شمشیر چوبی

دوران ابتدایی یه درسی داشتیم به اسم هنر که شامل خوشنویسی و طراحی و کاردستی بود. یعنی استرسی که وقت امتحان هنر داشتم واسه درسهای دیگه نداشتم.

معلم ما هم که خودش هیچ بویی از هنر نبرده بود انتظار داشت ما در حد کمال‌الملک نقاشی کنیم، مثل میرعماد خوش بنویسیم و همانند میکل آنژ کاردستی بسازیم ولی ما در هنگام هنرنمایی، همه‌ی خرچنگ قورباغه‌های دنیا رو توی یه برگه جمع می‌کردیم و تحویل می‌دادیم.

یه روز ازمون خواست که واسه جلسه‌ی آینده یه کاردستی خلاقانه بسازیم و بیاریم. من هم بعد از فکر و جستجوی فراوان تمام خلاقیتمو به کار گرفتم وتصمیم گرفتم با استفاده از یک تکه چوب، یه شمشیر چوبی بسازم. بالاخره یه شمشیر ساختم اون هم با وسواس زیاد، کاملن صیقلی و تر و تمیز و واسه اینکه ثابت کنم که این اثر هنری کار منه اسممو روی دسته‌ی شمشیر نوشتم. وقتی روز موعود رسید و کاردستی رو تحویل دادم معلم هم کلی ذوق کرد و خوشش اومد. اما ماجرا از اونجا شروع شد که اون شمشیر چون خیلی خوشدست و سبک بود و چوب محکمی هم داشت جناب معلم از اون به عنوان سلاح سرد و آلت قتاله‌ی دانش‌آموزان درس‌نخون استفاده می‌کرد و برای تنبیه بچه‌هایی که تنبل بودن و از قضا همگی هم شر بودن با اون شمشیر اِعمال قانون می‌کرد. شمشیری که اسم سامورایی بخت‌برگشته روی دسته‌ش حک شده بود و همه‌ی بچه‌ها، این حرکت خودجوش معلم رو از چشم من می‌دیدن که این چنین وسیله‌ای رو در اختیارش گذاشتم.

کار از اونجا بیخ پیدا کرد که در یکی از روزهای سرد پاییزی زیر رگبار و تازیانه‌ی باد، معلم ما اون شمشیر رو به ناظم شمر‌گونه‌ی مدرسه تقدیم کرد.

حالا دیگه علاوه بر بچه‌های کلاس خودمون، با سیصد چهارصد دانش‌آموز دیگه هم طرف بودم و هربار که یکی از اونا با شمشیر کتک می‌خورد داد می‌زد: ((مگر دستم بهت نرسه سامورایی! اگه جرأت داری زنگ آخر وایسا!!))

و بدین ترتیب بود که تصمیم گرفتم یه شمشیر چوبی دیگه بسازم تا در هنگام درگیری‌های خیابانی با بچه‌های مذکور کتک‌خورده و داغ‌دیده بتونم از خودم دفاع کنم و این چنین بود که شدم: یک سامورایی با شمشیر چوبی!

 


[ تگ ها : یادداشت ، یک سامورایی با شمشیر چوبی ]
+

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالب ساز آنلاين طراحي شده است
©2008 All rights reserved.

Build Your Own Template!