خانه | آرشيو | ايميل

سامورایی

درباره : دشوار نیست؛ مصمم باش و پیشرو، و همیشه چون نخستین دیدار فروتن باش.
پروفایل مدیر :سامورایی

امکانات و ابزارها


نوشته هاي پيشين
لينکدوني
موضوعات وبلاگ
پشتيباني

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالبساز آنلاين طراحي شده است.

Powered by
Persianblog.ir
Online Template Builder
Yesterday when I was young

می‌خواستم تنهایی برای خودم جشن بگیرم، اما وقتی تنها هستی فقط می‌تونی یه موزیک ملایم بذاری، سیب زمینی سرخ کنی و به این فکر باشی که هفته‌ی آینده دو روز مرخصی بگیری تا بتونی یه سفر کوتاه بری.

امروز سی ساله شدم. سی سالگی می‌تونه میانه‌ی یه عمر نرمال شصت ساله باشه و یکی از خوبی‌های این سن اینه که می‌تونی به گذشته‌ات فکر کنی و تمام اتفاقات ریز و درشت رو به خاطر بیاری. به کارهایی فکر کنی که دوس داشتی انجام بدی اما ندادی. به هم‌نسل‌های خودت، به دهه شصتی‌هایی که الان مثل تو سی ساله‌ان و هنوز دارن فکر می‌کنن که چه آینده‌ای در انتظارشونه.

بحران سی سالگی! اسم قشنگیه اما آیا فقط سی سالگی بحران داره؟! بیس سالگی بحران نداره؟ وقتی بین دو راهی انتخاب رشته‌ی دانشگاه و رفتن به سربازی داری این پا و اون پا می‌کنی. یا وقتی توی چهل سالگی داری به زن و بچه‌ات فکر می‌کنی و دنبال یه بیمه‌ی مطمئن برای دوران پیری هستی. سی سالگی مرز بین این دو تاس. مرز بین جوانی و پیری. سنی که هنوز امید داری بتونی یه تکونی به خودت بدی که دیگه دچار بحران نشی.

روزهای تولد من زیر موشک‌های جنگ بود. اولین روز کلاس درسم در اوج بحران مملکتی بود که تازه از جنگ رهایی پیدا کرده بود، کلاس‌های چهل نفره، نیمکت‌های زهوار در رفته و مدرسه‌های دو شیفته...

نوجوانی‌ام تکرار روزهای کودکی‌ام بود، بدون هیچ هیجانی! و اوج لذت زندگی در سال‌های جوانی بود، با خاطراتی به یاد ماندنی؛ یک عاشقانه‌ی آرام و تکرار نشدنی.

و اما امروز در آستانه‌ی سی سالگی شاید به خاطر اینکه یه سال به عمرم اضافه شده کمی اندوه به دنبال داشته باشه اما اگه به این فکر کنم که یک سال بزرگتر و با تجربه‌تر شدم، میتونه عدد سی رو برام خوشایندتر کنه. خیلی دوس دارم به عقب برگردم و یه چیزایی رو تغییر بدم اما الان دیگه به اون درجه از عرفان رسیدم که حسرت فرصت‌های از دست رفته رو نخورم وبه آینده فکر کنم. به روزهایی که در پیش دارم و زندگی جدیدم رو با یه تغییرات بزرگ شروع کنم. هرروز به خودم میگم «سکوت تلختو بشکن و برگرد» و رو به سوی افق‌های روشن گام بردار... نذار دچار بحران سی سالگی بشی، چون زمین‌گیر میشی، پیر میشی و این منم مردی تنها در آستانه‌ی فصلی سرد!

سی سالگی یعنی پایان، پایان تمام آرزوهایی که می‌خواستی در جوانی به آنها برسی.

سی سالگی‌ام را بغل می‌کنم و می‌روم به سوی روزهایی که انتظارم را می‌کشند؛ من برای جنگیدن با همه‌ی روزها آماده‌ام...

 


[ تگ ها : ]
+

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالب ساز آنلاين طراحي شده است
©2008 All rights reserved.

Build Your Own Template!