خانه | آرشيو | ايميل

سامورایی

درباره : دشوار نیست؛ مصمم باش و پیشرو، و همیشه چون نخستین دیدار فروتن باش.
پروفایل مدیر :سامورایی

امکانات و ابزارها


نوشته هاي پيشين
لينکدوني
موضوعات وبلاگ
پشتيباني

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالبساز آنلاين طراحي شده است.

Powered by
Persianblog.ir
Online Template Builder
آخر بسوخت جانم!

عقل و احساس رقیب همیشگی بودن و هستن، تضاد بین این دو ماجراهای جالبی رو خلق کرده که وقتی پای عشق در میان باشه، عقل بیکار می‌مونه و وقتی پای عقل به میان بیاد، عشق پاش می‌لنگه.

جدال عقل و احساس، درست مثل یه دربی بین دو تا تیم پرطرفداره که هردفعه باید یکیشون برنده بشه اما این بازی هیچ وقت مساوی نمیشه و مثل یه مسابقه‌ی فینال باید حتمن یه برنده داشته باشه.

سخته وقتی عاشقی، تصمیم عاقلانه بگیری و یا وقتی میخوای منطقی فکر کنی و تصمیم‌بگیری پای عشق و احساس رو بِبُری. عشق همیشه یک قدم جلوتر از عقله و وقتی عشق، این واژه‌ی باشکوه ادبیاتِ ما، روی تصمیم‌ نهایی اثر میذاره عقل دیگه نمیتونه خودشو نشون بده و جالب اینجاست تصمیمات عقلی نکوهش میشن و همیشه نقل میشه که به اونچه که قلبت و احساست میگه عمل کن.

اما تصمیم عاقلانه هرچند سخت‌تر از تصمیم احساسیه اما تجربه نشون داده که عواقب بهتری داره و مطمعنن وقتی تصمیمی از روی عقل و منطق گرفته میشه خیلی از جوانب کار هم مد نظر قرار گرفته شده و احساسات کمتری توش به کار رفته. شاید اون چیزی نباشه که از حس درونی و قلبی به ما الهام شده اما نتیجه‌اش شاید خیلی بهتر از یه تصمیم احساسی‌ِ بی‌منطق باشه.

قلب جایگاه احساسه و مغز، جایگاه عقل و درگیری جذاب این دوتا برای تصمیم‌گیری میتونه سرنوشت خیلیا رو مشخص کنه.

گرچه تصمیم‌های خودم اکثرا از روی احساسه اما امیدوارم همه بتونن یه روزی تعادل بین عقل و احساس رو برقرار کنن. شاید با تمرین بشه اینکارو کرد اما هر تمرینی خساراتی هم داره...

 

پی‌نوشت 1: عذرخواهی بابت تأخیر چند ماهه‌ام و سفری که به خود داشتم!


[ تگ ها : یادداشت ]
+

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالب ساز آنلاين طراحي شده است
©2008 All rights reserved.

Build Your Own Template!