خانه | آرشيو | ايميل

سامورایی

درباره : دشوار نیست؛ مصمم باش و پیشرو، و همیشه چون نخستین دیدار فروتن باش.
پروفایل مدیر :سامورایی

امکانات و ابزارها


نوشته هاي پيشين
لينکدوني
موضوعات وبلاگ
پشتيباني

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالبساز آنلاين طراحي شده است.

Powered by
Persianblog.ir
Online Template Builder
انتخابی میان جبر و جبر!

سال 76 بود. یه نوجوون بودم و توی راه مدرسه تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری رو می‌دیدم. شور و شوق جوونا و بگومگوهای اونروزا. جلوی ستادهای انتخاباتی می‌ایستادم و عکس‌ها و پوسترها رو نگاه میکردم. آرزو داشتم کاش میشد منم میتونستم رأی بدم اما هنوز سنم نمیرسید. اون سال خاتمی یه شور و حال خاصی بین جوونا انداخته بود، با داداش بزرگترم میرفتم دم ستادها و پوستر می‌گرفتیم و میزدیم به در و دیوار. یه دونشو زده بودم به دیوار اتاقم.

اون سالها گذشت. سال هشتاد شد. من رأی اولی بودم و صبح زود روز انتخابات رفتم پای صندوق و به خاتمی رأی دادم. چه حس خوبی داشتم، حسی که میدونستم به کسی که بهش اعتقاد دارم رأی دادم. تا عصر اونروز انگشتمو پاک نکردم و به همه میگفتم من به خاتمی رای دادم، به کسی که بهش ایمان دارم، حس خوب انتخاب...

اونروزا هم گذشت... بزرگ شدیم، به سمتی رفتیم که باید بین بد و بدتر یکی رو انتخاب کنیم، دیگه این انتخاب از روی شور و شوق نبود، از روی اجبار بود. حس خوبی نداشتم ولی یه جورایی برای اینکه اونی که مخالف عقیده‌ی منه سردمدار نشه مجبور بودم به بد رأی بدم که بدترینی نباشه.

و باز هم سالها گذشت...

اینروزها داریم به کجا میریم؟ چه کسی رو باید انتخاب کنیم؟ به کی رأی بدیم؟ به بدترین رأی بدیم که بدترترین نره بالا؟

گوشم هم از این حرفها پره که اینا همه سر و ته یه کرباسن و چی‌ و چی ...

بعد از انتخابات سال 80 دیگه اون شور و شوق رو پیدا نکردم، یعنی ازم گرفتنش.

دیگه حضور برای تعیین سرنوشت تبدیل شد به یه رؤیا، به یه کابوس... یه حرف خنده‌دار. اما هنوزم پای آرمانهای خودم هستم. با وجود اینکه تمام جوونیم توی بدو بدوهای الکی گذشت توی این استخدامی و اون اداره و اون شرکت و این دانشگاه و ...

بعد از انتخابات 92 که به روحانی رای دادم تا جلیلی رییس جمهور نشه حالا باید به 46 نفری رای بدم که 46 نفر دیگه رای نیارن. و این است تعیین سرنوشت ما برای آینده‌ای بهتر!! هنوز هم امیدوارم... و این امیده که منو سر پا نگه داشته.امید به سالهایی که پیش رو داریم و میتونیم کسانی رو انتخاب کنیم که کمتر از دیگران روحمون رو تحت فشار قرار میدن.


[ تگ ها : یادداشت ]
+

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالب ساز آنلاين طراحي شده است
©2008 All rights reserved.

Build Your Own Template!