خانه | آرشيو | ايميل

سامورایی

درباره : دشوار نیست؛ مصمم باش و پیشرو، و همیشه چون نخستین دیدار فروتن باش.
پروفایل مدیر :سامورایی

امکانات و ابزارها


نوشته هاي پيشين
لينکدوني
موضوعات وبلاگ
پشتيباني

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالبساز آنلاين طراحي شده است.

Powered by
Persianblog.ir
Online Template Builder
برای تولدم

کودکی سی و چند ساله‌ام

در میانه‌ی راهِ زندگی...

 


[ تگ ها : حس ]
+
بگذار تو را معشوقم بنامم

همه‌ی ما کم و بیش با داستانهای پلیسی آشنایی داریم. مخصوصاً زمانی که از تلویزیون سریالهای پلیسی پوآرو، مارپل،دِرِک یا حتا کارگاه علوی خودمون پخش میشد. خوبیِ پخش تلویزیونی اینه که دیده میشن و میتونن باب آشنایی با هر چیزی رو باز کنن.

اما کتاب بحثش جداست. مخصوصاً کتابهای پلیسی که مهجور واقع شدن. اینم یه دلایلی داره که ممکنه ترجمه‌ی نامناسب، عدم علاقه‌ی مخاطب به داستانهای پلیسی و خیلی چیزهای دیگه‌ باشه. به هر حال کتابهای پلیسی بیشتر جنبه‌ی سرگرمی داره تا بخوای به عنوان یه کتابخون حرفه‌ای این ژانر داستانی رو دنبال کنی.

دوران جوانی من اما با اتفاق‌های خوبی همراه بود. آشنایی با نویسنده‌ای به نام "مری هیگینز کلارک" نویسنده‌ی آمریکایی که به بانوی تعلیق شهرت داره به خاطر نوشتن داستانهای معمایی- پلیسی که مایه‌ای از درام و عاشقانه رو هم داره. یکی دو سالی با کتابهای این خانم سر کردم. داستانهاش حس خوبی به خواننده میده و خسته‌کننده نیستن و از اون دست داستانهایی هستن که بعد از سالها میتونی به یاد بیاری که موضوع اصلی داستان چی بوده.

مدتها گذشت و من دیگه از این دست داستانها دور شدم تا اینکه چند وقت پیش هدیه‌ای با همین ژانر به دستم رسید. کتابی با ترجمه‌ی روان دوست خوبم "سحر قدیمی" که شامل داستانهای کوتاه پلیسی جناییه و میتونه مخاطبهایی که خیلی به این داستانها علاقه ندارن رو مجاب کنه تا خوندنش رو تجربه کنن.

 

مشخصات کتاب من:

"تا مرگ ما را از هم جدا کند."

جمعی از نویسندگان

ترجمه: سحر قدیمی

نشر امیرکبیر

216 صفحه رقعی


[ تگ ها : از کتاب‌ها ]
+

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالب ساز آنلاين طراحي شده است
©2008 All rights reserved.

Build Your Own Template!