خانه | آرشيو | ايميل

سامورایی

درباره : دشوار نیست؛ مصمم باش و پیشرو، و همیشه چون نخستین دیدار فروتن باش.
پروفایل مدیر :سامورایی

امکانات و ابزارها


نوشته هاي پيشين
لينکدوني
موضوعات وبلاگ
پشتيباني

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالبساز آنلاين طراحي شده است.

Powered by
Persianblog.ir
Online Template Builder
ذره‌بین، بودن یا نبودن و چند داستان دیگر!

زندگی پر از چیزایی که حواس آدم رو پرت میکنه. مهم اینه که بتونی تمرکزتو حفظ کنی و به تصمیمایی که میگیری خوب فکر کنی و بتونی به یه نتیجه‌گیری معقول برسی. زندگی آدم درست مثل یه ذره‌بین باید باشه، دیدین یه ذره‌بین رو جلوی خورشید میگیری و وقتی بتونی نوری که از ذره‌بین عبور میکنه رو متمرکز کنی میشه یه آتیش درست کرد، زندگی ما هم عین همین ذره بینه، باید همه‌چیزو بتونیم متمرکز کنیم تا به اون نتیجه‌ای که میخایم برسیم. یه مدت بود که تمرکزمو از دست داده بودم، حتا نمیتونستم فکر کنم چه برسه به اینکه بخام متمرکزشون کنم. حتا وقتی میخاستم راجع به کاری که میخام بکنم واسه کسی توضیح بدم به مِن و مِن می‌افتادم. ولی بلعخره گذشت، و این تمرکزه داره میاد. فکرا هم داره جمع میشه و یه نتیجه‌ی خوب در راهه. به هر حال زندگی پر از چیزاییه که حواس آدمو پرت میکنه، مراقب باشید!

پی نوشت: مهم نیست کجا هستی، ولی هرجا هستی تمام و کمال حضور داشته باش.


[ تگ ها : یادداشت ]
+
راهی برای نوشتن

برای ننوشتن هزار دلیل وجود دارد. برای نوشتن هم هزار دلیل وجود دارد. اما اینکه مدت زیادی چیزی ننویسی یه جور خیانت به خودت، وبلاگت، دوستات و خیلی از دوستاییه که میان و می‌بینن صفحه‌ی وبلاگ خالیه و با مطلب جدید به‌روز نشده.

خب! هیچ وقت عادت نداشتم خودمو به خاطر مسئله‌ای که پیش اومده توجیه کنم، چون دلیلی نداره بخام بهونه بیارم.

وقتی یه کاری رو شروع می کنی یه تعهدی نسبت به اون کار پیدا می‌کنی. در شرایط مناسب و نامناسب باید اون تعهد رو حفظ کنی و هیچ‌ بهونه‌ای باید برات قابل قبول نباشه که از زیر مسئولیتت شونه خالی کنی. به قولت عمل کنی و یه زندگی اصولی رو برای خودت داشته باشی.

وقتی عادت کنی به بهونه آوردن دیگه نمی‌تونی اون کاری رو که شروع کردی رو اونجوری که باید و میخای به سرانجام برسونی. وقتی عادت میکنی به بهونه آوردن، دیگه کاری رو که شروع کردی نمی‌تونی به اون سطح فوق‌العاده‌ای که مد نظرته برسونی.

من برگشتم.

پی‌نوشت : انسان‌های خوب، همیشه برنده نمی‌شوند.


[ تگ ها : حس ]
+
 

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالب ساز آنلاين طراحي شده است
©2008 All rights reserved.

Build Your Own Template!